Zimní a letní škola o energetických systémech v ČR a Rakousku

IEEP ve spolupráci s FEL ČVUT a Technickou univerzitou ve Vídni otevírá již 14. ročník úspěšné interdisciplinární bilaterální zimní a letní školy o energetických systémech v ČR a Rakousku.

Interdisciplinární česko-rakouská letní a zimní škola energetiky není zaměřená pouze na technická témata, ale je určena pro všechny studenty vysokých škol se zájmem o společenské, politické, technické, environmentální a sociální souvislosti výroby a využití energií. Jsou probírány interdisciplinární souvislosti výroby a spotřeby energie jako statku, který významně ovlivňuje kvalitu života společnosti a představuje důležitý faktor fungování hospodářství.

Po první části mají studenti za sebou přednášky ale také simulační hru obchodování s elektřinou, nebo návštěvu Elektrárny Mělník a MVE Miřejovice! Nyní začínají v česko-rakouských dvojicích intenzivně pracovat na seminárních pracích. Ty představí při letní části, která se koná v červnu ve Vídni.

Škola bude probíhat ve dvou setkáních, a to v Praze a ve Vídni. Zúčastní se jich deset českých a deset rakouských studentů magisterských oborů. Jsou pro ně připraveny přednášky, exkurze a bilaterální seminář k tvorbě nových publikací, které studenti budou prezentovat ve Vídni.

Termíny setkání:

Týden v Praze – zimní část
3. – 7. 2. 2020

Týden ve Vídni – letní část
14. – 19. 6. 2020

Odkaz na leták k akci

Více informací o kurzu podá slečna Lenka Zemkova (zemkova(at)e-academia.eu).