Kurz o ekosystémových službách tentokrát v Drážďanech

V zimním semestru akademického roku 2019/2020 se uskuteční česko-německý výběrový kurz pro studenty UJEP, Hochschule Anhalt v Bernburgu a TU Dresden. Kurz “Identifikace a hodnocení ekosystémových služeb poskytovaných městskou zelenou a modrou infrastrukturou v Drážďanech” se tentokrát přesune do německých Drážďan.

V rámci kurzu bude studentům představena a na vybraných příkladech aplikována metodika hodnocení ekosystémových služeb. Studenti budou pracovat v česko-německých skupinách. Jazykem výuky je angličtina, ale způsobům komunikace se meze nekladou. Kurz je vhodný především pro studenty od 2. ročníku Bc. studia.

Kurz je součástí přeshraničního projektu „Hodnoty ekosystémových služeb, biodiverzity a zeleno-modré infrastruktury ve městech na příkladu Drážďan, Liberce a Děčína (BIDELIN)“, který je podpořen Evropskou unií. Další informace o projektu. Výsledky práce studentských skupin jsou využívány v projektu.

Program výuky ve třech soustředěních:

7. – 9. 10. 2019
Úvodní workshop v Drážďanech (odborné přednášky, exkurze, zadání úkolů a mapování ekosystémových služeb).

29. 11. 2019
Jednodenní setkání v Ústí nad Labem (diskuse metodického postupu a prezentace průběžných výsledků).

25. 2. 2020
Jednodenní závěrečné hodnocení v Drážďanech (prezentace výsledků a diskuse).

Zájemci se mohou přihlásit do 30. září 2019 přes IS/STAG (KGEO/0153), zároveň kontaktujte Dr. Rieznera (jiri.riezner@ujep.cz), Dr. Loudu (louda@ieep.cz), Dr. Moravce (jiri.moravec@ujep.cz) e-mailem.

Leták kurzu se všemi informacemi.

Kurz probíhá již několikátý ročník, o loňském ročníku a jeho výsledcích jsme již informovali.