Staré průmyslové regiony a UJEP

Dne 22. listopadu od 15:00 hodin vystoupí na FSE odborník na regionální problematiku z institutu Leibniz-Institut für Landerkunde v Lipsku cílem probrat úlohu stakeholderů a vlastníků při správě starých průmyslových regionů.

Dr. Thilo Lang bude přednášet na téma governance ve starých průmyslových regionech (název přednášky bude ještě upřesněn) na půdě Fakulty sociálně ekonomické ve Vysokoškolském klubu (Moskevská 54, 4. patro). Přednáška je primárně zaměřena na akademiky, doktorandy především, ale i magistry. Odborná veřejnost je vítána. Probíhá v anglickém jazyce.

Dr. Thilo Lang pracuje v Leibniz-Institut für Landerkunde v Lipsku  kde vede oddělení Regionální geografie Evropy a je koordinátorem Výzkumné oblasti Produkce prostoru: Polarizace a Periferalizace.

Thilo Lang na Researgate

Dr. Lang se ve svém výzkumu zabývá mj. procesem periferalizace jako víceúrovňového procesu, inovacemi mimo metropolitní oblasti, smršťujícími se městy a jejich regenerací. Je autorem celé řady publikací a úspěšným řešitelem mnoha mezinárodních projektů (více info zde).

Naší univerzitu navštíví ve dnech 22. – 23. listopadu v rámci projektu Smart City – Smart Region – Smart, kde se bude podílet na aktivitách vědeckého týmu Smart People.