Australský odborník na FSE UJEP

Profesor John Sheehan z University of Technology in Sydney hostuje na Fakultě sociálně ekonomické a v listopadu je možnost zúčastnit se jeho přednášky.

V rámci doktorského kurzu na FSE Spatial Planning and Governance se bude konat veřejná přednáška s názvem „Current developments in compensation for private property rights compulsorily acquired: the Australian experience“.

Kdy: 20. 11. 2018, 16 hodin
Kde: FSE UJEP, MO 409

Profesor John Sheehan je odborník na oblast vlastnických práv a na FSE UJEP přednášel vloni v listopadu. Jednalo se o přednášku s názvem: „Innovative Instruments of the Land Governance: Transferable Developmennt Rights in Australia“

Přednáška je součástí kurzu Spatial Planning and Governance určeném doktorandům FSE. Na vedení tohoto kurzu se podílejí Prof. Dr. John Sheehan a Dr. Thomas Hartmann. Oba pánové hostují na naší univerzitě, jejich domovskými pracovišti jsou University of Technology in Sydney v případě J. Sheehana a Wageningen University & Research v Holandsku v případě T. Hartmanna.

V rámci kurzu se studenti zúčastní dalších přednášek a aktivit:

  • Exploring dilemmas of planning and scarcity of land
  • Effective, efficient, legitimate and just instruments of spatial planning
  • Theory in spatial research
  • Academic writing workshop
  • Working session: peer-review

Tisková zpráva UJEP: http://fsetest.ujep.cz/img/upload/18/files/Sheehan_Hartmann_Final.pdf

Aktualita na UJEP: https://www.ujep.cz/cs/16585/ucime-se-od-expertu-australie-nizozemi

Aktualita FSE: http://www.fse.ujep.cz/cz/novinky/doktorandy-na-fse-prijedou-vyucovat-experti-z-australie-a-nizozemi.html?id=234